Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Bt-x

 

Mimik kaslarını aşırı kullanmaya bağlı olarak zamanla ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu çizgiler kas çalışma yönüne dik olacak şekildedir. En sık karşılaştığımız bölgeler gülmeye bağlı göz çevresi ve burun kenarları, kaşları kaldırmaya bağlı alın bölgesi, kaşları çatmaya bağlı iki kaş arasıdır. Yüzümüzde toplam 33 adet mimik kası vardır. Biz bu kaslardan 2 veya 3 tanesine müdahale etmekteyiz.

Uygulama yapılırken, esas olan doz ve doğru noktalardır. Doğallıktan uzaklaşmamak için problemli alana yönelmeli, kaş aşırı kaldırılmamalıdır.

Uygulama, krem sürülerek deri uyuşturulduktan sonra 10 dakika süren minik enjeksiyonlar şeklindedir. İşlemden sonra hafif bir buz uygulaması ile tamamen normal hayata dönülebilir. Etkinin başlaması 2-3. günlerde olup maksimum etki 15. günde ortaya çıkacaktır.

Çok ileri yaşlarda ve derin kırışıklıklarda bt-x tek başına etkin bir tedavi yöntemi olmayabilir. Diğer yöntemler ile kombine etmek gerekir. Bu Yöntemlerin başında askılama, yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar yer alır.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.