Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Göz Kapağı Estetiği

 

Zamanla ve yer çekiminin etkisiyle cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu üst ve alt göz kapaklarında, her ikisinde birden ya da tek başına sarkmalar ve torbalanmalar ortaya çıkmaktadır. Sonuçta kişide yorgun ve yaşlanmış bir yüz ifadesi meydana gelir. Gözler insan ilişkilerinde en önemli araçtır ve bu nedenledir ki en ufak bir ifade değişikliği kişinin sosyal ve iş yaşantısını her anlamda etkileyecektir.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı ameliyatları lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Üst göz kapağı ameliyatı ortalama 30-45 dakika sürer. Deri ve yağ fazlalıklarının çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Ameliyat kesisi göz kapağının doğal kıvrımı üzerinden gerçekleştirilir dolayısıyla kesi izleri bu bölgede gizlenecektir. Ameliyat sonrası 3-4 gün süren şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu sürenin sonunda kişi tamamen normal yaşantısına dönebilecektir.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Alt göz kapağı estetiği ortalama 1-1,5 saat kadar sürer. Mevcut olan probleme göre deri fazlasının çıkartılması, gerginleştirilmesi ya da yağ torbalarının alınması işlemleri gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı problemlerine ilerleyen yaşlarla birlikte sıklıkla orta yüz sarkmaları da eşlik etmektedir. Bu ameliyat genellikle “mid-face lift” (orta yüz germe ameliyatı) ile kombine edilir. Bu durumda aynı zamanda orta yüz bölgesinde de gençleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Ameliyat kesisi kirpiklerin dibinden ya da göz kapağının içinden (transkonjuktival) yapılır. İyileşme süresi 1 hafta kadardır. Bu süre içinde şişlik ve morluklar olacaktır. Bu dönemde size önereceğimiz kremler ve masajların sayesinde iyileşmede hızlanma olacaktır.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.