Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Hydrafacial

Cilt Bakımında Yeni Nesil Tedaviler: ‘Hydrafacial’

Cildiniz için yapacağınız ilk anti-aging tedavisi aslında iyi bir cilt temizliği ile başlar. Hydrafacial, cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir anti-aging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu başlıkla ölü dokuları aspire ederek temizler, yine aynı başlıkla cilde peptidler, antioksidanlar ve hyalüronik asit pompalayarak cildin yenilenmesini sağlar.

Cildinize  kazandırdıkları:

1. Rejüvenasyon
2. Koruma
3. Detoksifikasyon

Vortex- fusion teknolojisi 4 aşamadan oluşan cilt bakım yöntemidir. Bakım sonrası cilt problemine göre kırmızı veya mavi led ışık enerjisi uygulanır. Uygulanan serumlar cildi hem temizlemeye hem de aynı anda nem kazandırmasına olanak sağlayan bir yöntemdir.

Gerekli görülen durumlarda peeling ile elmas başlık seçeneğiyle, aynı seansta kırmızı – mavi led ışık uygulama tedavisinin eklenmesi, diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Çok koyu ciltlerden çok açık ciltlere kadar birçok cilt tipi için uygun olan bu yöntemi en hassas cilt tiplerinde bile güvenle kullanılabilmektedir. HD yani yüksek çözünürlüklü teknoloji ile çalışan yöntemle sağlam dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Ortalama 20-30 dakika süren bu bakım, iki saatlik normal bir cilt bakımının çok üzerinde konfora ve etkiye sahiptir.

Hydrafacial Aşamaları Nelerdir?

Temizleme: Derinlemesine temizlik için cilt vakumlanır.
Hydrapeeling: Normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi yapılır. Akne izi, leke ve kalın gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmaması için elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.
Serum İnfüzyonu: Cilt görülen probleme göre lekelere, sivilcelere ya da kırışıklıklara uygun olan serumlar uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğu için hyaluronik asit içeren, aşırı yağlı ve genişlemiş gözenekler için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.
Nemlendirme: Özel spiral dizaynı sayesinde cilde nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit uygulanır.
Led Terapi: İnce kırışıklıklar için kırmızı, sivilceler için mavi led ışık tedavisi yapılır. Kırmızı ışık, elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Mavi ışık, akneyi oluşturan bakterileri yok ederek gözenekleri temizler.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

• Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler,
• Akne,
• Güneş hasarı,
• Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak,
• İnce çizgiler,
• Renk düzensizlikleri için uygulanabilir.

Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir. Daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydrafacial ile, yüzeysel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınabiliyor.

Rutin Cilt Bakımlarından Farkı Nedir?

• Yan etkisi yoktur,
• Hızlıdır,
• Her cilt rengine ve tipine uygundur, dört mevsim uygulanabilir,
• Elle temizleme veya komedonpresin yol açtığı tahriş yoktur,
• Uygulama sonrası makyaj yapılabilir,
• Ortalama 20-30 dakika sürer,
• Kalıcı sonuç gözlemlenir.

Önerilen Seans Sayısı Nedir?

2 haftada 1 şeklinde, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.