Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Karın Germe

 

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.
Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir:

1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe (Mini Abdominoplasty)
3) Karın Liposuction

KARIN GERME HANGİ HASTA TİPLERİNE UYGUNDUR?

Doğum ya da aşırı kilo verme sonrası, deformasyonu büyük olan hastalarda tercih edilen bir ameliyattır. Bu ameliyatta kas onarımı gerçekleşir devamında ise cilt altındaki inatçı yağ dokusuyla birlikte sarkmış olan cilt fazlası cerrahi yöntemlerle çıkartılır. Yine tamamlayıcı uygulama olarak hastanın bel çevresi bölgesine devam eden problemi varsa bu bölgeye de liposuction uygulanır.

KARIN GERME AMELİYATI VE SONRASI:

Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi altında ortalama 1,5 -2 saat kadar sürer. 1 gece hastanede kalış sonrası hasta taburcu olabilir. İzleri sezaryen izlerinin her iki yöne uzanmış şeklidir. Bu izler bikini içerisine gizlenebilmektedir. Ayrıca göbek deliği de yeniden yapıldığından göbek deliğinde de izler vardır. İzler ameliyat sonrası zaman içerisinde hızlı bir şekilde azalacaktır. İlerleyen teknolojiler sayesinde ameliyat sonrası ağrı ve yürüyüş bozukluğu minimaldir. Hasta bir hafta sonra normal yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrası 6-8 hafta karın korsesi kullandırılır. Korse kullanımı günlük yaşamı etkileyecek tarza olmayıp aksine rahatlatıcı ve güvenlidir. Yine korse kullanımı sonlandırıldıktan sonra kişi aktif spor yapabilir.

MİNİ KARIN GERME KİMLERE UYGUNDUR?

Mini abdominoplasti, daha hafif durumlarda tercih edilen bir ameliyattır. Yağlanmanın ve deri fazlasının daha az olduğu durumdaki hastalarda tercih edilir. Bu ameliyat göbek deliğinizin altından başlar. Göbek deliğiniz yeniden yapılmaz. Abdominoplasti ile aynı koşullarda uygulanır. Ameliyat süresi daha kısadır ve daha hızlı iyileşme sürecine sahiptir.

KARIN BÖLGESİ LIPOSUCTION HANGİ HASTA TİPLERİNE UYGUNDUR?

Karın bölgesindeki sarkmadan farklı olarak inatçı yağ fazlalıklarının liposuction ile alınması işlemidir. Genel anestezi ya da sedasyon altında yapılabilir. Hastanede kalış gerektirmeyen kısa süreli bir ameliyattır. Hasta 6-8 hafta korse kullanır. Liposuction’a bağlı morluk ve şişlikler oluşabilir, bunlar hızlı bir şekilde kaybolur. Hasta aynı gün normal yaşantısına devam edebilir.

Sizin için en uygun ameliyat kararı için, en doğru bilgiyi muayene ve görüşmeler sırasında edinebileceğinizi unutmayın.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.