Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Kök Hücre Tedavisi

 

KÖK HÜCRE NE DEMEKTİR?

Kök hücrelerimiz hepimizin vücudunda mevcut olan ve nakledildiği yerin özelliklerine dönüşme potansiyeli olan bizim pluripotent dediğimiz hücredir. Yapılan son çalışmalar ışığında vücudumuzda en fazla kök hücrenin olduğu bölge özellikle karın etrafındaki yağ dokumuzdur.

ESTETİK CERRAHİDE KÖK HÜCRE HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Son yıllarda hızla ilerleme kaydettiğimiz kök hücre uygulamaları ile özellikle,

 • Anti-aging (yaşlanmayı önleme)
 • Şaç dökülmelerinin tedavisi
 • İzlerin tedavisi (skar)
 • Yüzümüzdeki hatların belirginleştirilmesi (face contouring, top model look, high light effect)
 • Çene hattı (Jawline) oluşturulması
 • Elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması (cheekbone)
 • Meme estetiği (ameliyatsız)
 • Popo dikleştirme (ameliyatsız)(Brezilya Poposu – BBL)
 • Burun deformitelerinin giderilmesi (ameliyatsız burun estetiği – nose correction)
 • Yüz germe (liquid face lift)
 • Dudak dolgunlaştırma (lip augmentation)
 • El estetiği
 • Bacak estetiği

KÖK HÜCRELERİN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Kök hücrelerimizin kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte eğer anti-aging beslenme de uyguluyor iseniz, sigara ve alkol alışkanlığınız yok ise, herhangi bir kronik hastalığınız yok ise çok daha uzun sureli olacaktır.

KÖK HÜCRE İLE ANTI-AGING

Zaman ve çevresel etmenlerle yüzümüzdeki esneklik kaybı, ışıltı ve nem kaybı durumlarında çizgilerimiz yerleşip derinleşmeden ve henüz de kök hücrelerimiz yaş almamışken uygulayacağımız kök hücre tedavisi ile bu etkileri durdurmak mümkün olabilir.

Uygulama özellikle kırışıklıkların başladığı bölgelerde yoğun olmak üzere hem deri altına enjeksiyon ile hem de roller uygulaması ile tüm cilde yapılır. Uygulama sonrası enjeksiyon bölgelerinde 2-3 gün süren şişlik ve morarma olabilir, kapatıcı ile bu görüntüden kısa sürede kurtulmanız mümkün olabilir.

KÖK HÜCRE İLE SAÇ DÖKÜLMELERİNİN TEDAVİSİ

Saçlarımıza uyguladığımız PRP tedavisindeki gibi çok benzer biçimde ama kendi vücudunuzdan aldığımız kök hücreleriniz ile yaptığımız uygulama özellikle dökülmeye başlamış saçlar üzerinde çok faydalı etkiler bırakıyor. Eğer saç dökülmenizin altında yatan herhangi bir hastalığınız yok ise kök hücre sizin için en uygun yöntem olabilir. Ancak eğer kellik başlamış ise bu durumda yapılması gereken saç ekimi işlemini hazırlayıcı ve destekleyici bir yöntem olarak da uygulanabilir.

KÖK HÜCRE İLE İZLERİN TEDAVİSİ

Geçmişteki bir takım yara izlerimiz örneğin akne izleri ya da ameliyat izlerinin ya da yanık izlerinin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar almaktayız. En başarılı sonuca ulaşmak için izleri deri altı kök hücre enjeksiyonu ile tedavi ederken aynı zamanda cilt yüzeyinden yaptığımız cildi uyarmak ve üst tabakayı silmek de (dermabrazyon ve mikrodermabrazyon) eş zamanlı maksimum etki almamızı sağlar.

YÜZÜMÜZDEKİ HATLARIN BELİRGİNLEŞTİRİLMESİ (Face Contouring, Cheek Bone)

Yapısal olarak minik dokunuşlar ile ideal yüz ölçülerine kavuşabilirsiniz. Eğik olan bir tabloyu gördüğümüzde bizi rahatsız etmesi gibi yüzümüzde de belki çok ufak bir eksiklik detayının tamamlanması bazen hayal ettiğinizden daha fazla etki yaratabilir.

Örneğin elmacık kemiklerinizin çene ve burnunuza göre basık olduğu durumlarda yanaklarınıza yapılacak kök hücre ve yağ enjeksiyonu uygulaması aynı zamanda yüzünüzdeki proporsiyonları da dengelemiş olur.

ÇENE HATTININ BELİRGİNLEŞTİRİLMESİ (Jawline)

Ortodontik problemler yani alt ve üst çenemizdeki bebeklik ve çocukluk yıllarından gelen şekil bozuklukları aslında sandığımızdan daha yaygın bir problem. Günümüzde bu tür problemlerin farkına varılması aslında diş hekimlerinin de farkındalıklarının artması ile daha da gündemimizde yer etti.

Hollywood starlarına baktığımızda güzel ve çekici bulduğumuz yüzleri incelediğimizde tabanı kaşlarda olan ters bir üçgeni andıran hayali bir hat olduğunu gözlemliyoruz.

 • Çene ucunuz hafif kare şeklinde,
 • Üst dudaklarınıza göre alt dudaklar daha geride duruyor,
 • Gıdınız var ise,
 • Konuşurken çenenizde büzülmeler oluşuyor ise büyük olasılıkla bir çene ucu uygulamasından fayda göreceksiniz.

TOP MODEL LOOK / HIGH-LIGHT EFFECT

Özellikle son günlerde oldukça popüler olan bu kelime aslında şu anlama geliyor: Özellikle selfie çekerken hafif yan profilden baktığımızda, hafif yanak çıkıntısı ve buna paralel olarak çene çıkıntısı ve iki çıkıntı arasında hafif bir çukurluk olmasına diyoruz. Kök hücre ve yağ enjeksiyonu uygulamasıyla bu görüntüyü kendi dokularınızla kısa süren bir işlem ile elde edebiliriz.

AMELİYATSIZ MEME ESTETİĞİ

Meme büyütmeye ihtiyaç duyduğumuz durumlarda silikon alternatifi olarak kendi yağ dokunuzdan özel yöntemler ile elde ettiğimiz kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu ile göğüs ölçünüzü 1 beden civarı büyütebiliriz. Kalıcılığı silikon gibi ömür boyu olmamakla birlikte her iki tekniğin de avantaj ve dezavantajlarını size uygun olup olmadığını ancak plastik cerrahi uzmanı bir hekim ile birlikte karar verebilirsiniz.

AMELİYATSIZ POPO ESTETİĞİ – BREZİLYA POPOSU (Brassilian Butt Lift -BBL) – POPO DİKLEŞTİRME

Özellikle bel etrafındaki simit adını verdiğimiz bölgeden aldığımız yağları kök hücre ile zenginleştirerek poponuzu büyütmek ya da sadece dikleştirmek de mümkündür. Herhangi bir ameliyat izi kalmadan yapılan uygulamada size önerdiğimiz özel korseyi yaklaşık 3-4 hafta kullanmanız gerekir.

BURUN DEFORMİTELERİNİN GİDERİLMESİ (Ameliyatsız Burun Estetiği / Nose Correction)

Eğer daha önce bir burun operasyonu geçirdiyseniz ve bir düzeltmeye (revizyona) ihtiyaç duyuyorsanız ya da daha önce burun ameliyatı olmadınız ama ameliyat olmadan düzeltme şansı var mı diye soruyorsanız kendi kök hücreniz ile burnunuzda minik değişiklikler yapabiliriz. Örneğin:

 • Burun sırtınızda birtakım düzensizlikleri silebiliriz,
 • Burun ucunuzu kaldırabiliriz,
 • Dışardan belli olan asimetrileri giderebiliriz.

KÖK HÜCRE İLE YÜZ GERME (Liquid Face Lift)

Yüzümüzün alt katmanlarına anatomik olarak baktığımızda sadece tabakalardan oluşmadığını görürüz. Aslına bakarsanız bu tabakaları güzel gösteren ve yüzümüzdeki sarmaları engelleyen bizim ligament ve fascia adını verdiğimiz destek sistemleri sayesinde yüzümüz genç ve diri durur. Zamanla bu destek sistemleri gevşemeye ve uzamaya başlar. İşte tam bu noktada bizim bu destek sistemlerini güçlendirici enjeksiyonlarımız sayesinde bu yapıları, boyları ve esnekliklerini tekrar istediğimiz hale getirebildiğimiz işleme “liquid face lift” ya da “ameliyatsız yüz germe” adını vermekteyiz.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA (Lip Augmentation)

Dudak dolgunlaştırma için 2 tip ürün kullanabiliz; bunlardan biri hyaluronik asit yapısındaki dolgu malzemeleri, diğeri sizin kendi vücudunuzdan aldığımız yağ dokunuzdan elde ettiğimiz kök hücreler. Yüzümüzde yaşın izleri belirirken dudaklarımızda bunun olmayacağını düşünmek olmaz. Dudaklarımız da zamanla kollajen ve elastik liflerde azalma ve niteliklerinde bozulma sorunu ile karşı karşıya kalır. Bunu önlemenin en güzel yöntemlerinden olan her iki yöntemde de kalıcılıklar kişiden kişiye değişebilmekle birlikte sizin için en uygun yönteme karar vermek için bir plastik cerrahi uzmanından görüş almak en sağlıklı karar olacaktır.

EL ESTETİĞİ

Hep sanılanın aksine yaşı ele veren en önemli yer yüzden çok ellerdir. Yaşla birlikte el sırtında ortaya çıkan lekelenmeler ve el kemikleri arasındaki çukurların derinleşmesi bizi olduğumuzdan yaşlı gösterebilir. Kemik aralarına yaptığımız minik yağ enjeksiyonu ile eller bebeksi görünüm kazanıp yaşımızı geriye alabiliriz.

BACAK ESTETİĞİ

Kadın olarak birçoğumuzda diz içindeki yağlanmalar bacağımızı olduğundan daha fazla çarpık gösterdiği için birçoğumuzun mutsuzluk sebebidir. Çizme giyerken dizden yukarı çizmenin çıkmaması sanırım hepimizi deli eden durumlardan biri. Bu gibi durumlarda diz içlerindeki yağları ince bir liposuction yöntemi ile alıp, eğer bacaklarda da çukur olan bir bölge varsa bu bölgeye kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu uygulayabiliriz.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.