Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Labioplasti

 

Labiumlar, kadınlarda genital bölgede yerleşen, latince dudak anlamına gelen son derece önemli fizyolojik ve anatomik özelliklere sahip alanlardır. Halk arasında labium minorlar iç dudaklar diye adlandırılır. Yapısal olarak son derece ince ve hassas olan labium minorlar, cinsel ilişki sırasında kayganlığa yardımcı olur. Bu işlevi kendine özgü bir salgı sayesinde gerçekleştirir. Aynı zamanda koruyucu bir rol de üstlenir.

Estetik olarak yapı bozukluğu doğuştan ya da çeşitli sebeplere bağlı olarak sonradan kazanılmış olabilir. Sonuçlarında asimetrik, sarkık bir görüntüye sahiptir. Tedavisi oldukça kolaydır.

AMELİYAT:
Hastane koşullarında yapılan labioplasti ameliyatı, ortalama 30 dakika sürer. Lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Anestezi şekline hekiminizle birlikte anestezi uzmanımız karar vermektedir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma gibi bir uygulama yoktur. Neredeyse ağrısız denebilecek ameliyatlar arasındadır. Hastanede kalmayı gerektirmez. Aynı gün taburcu olabilir, ertesi gün duş alabilirsiniz. 2-3 hafta istirahat sonrası cinsel yaşantınıza devam edebilirsiniz.

SONUÇ:
Bu kısa ameliyat sonrası sonuçlar oldukça tatmin edicidir. Estetik olarak sarkık ya da deformite problemlerinden kurtulmuş olması gereken boyutlara ulaştırılmış yeni labiominorlara kavuşmuş olursunuz.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.