Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Meme Büyütme

 

MEME PROTEZİ

Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri, destekli çamaşırlarla ya da başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında ortadan kaldırılabilmektedir. Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

KİŞİYE ÖZEL SİLİKON İMPLANT SEÇİMİ

Bu seçimde hekiminize güvenebilirsiniz. İnternet sayfalarında okuduğunuz markalar ve bilinçsiz olarak seçilen modellerin size uygunluğu hakkında lütfen direnmeyiniz. Bu teknolojiyi sizler adına biz estetik cerrahlar yakınen takip etmekteyiz. Sizin bedeninize en uygun ve en doğal duracak olan implant şeçimi yapılacaktır. Operasyon öncesi vücut yapısının detaylı olarak analizi sonucunda kişiye en uygun silikon ve operasyon tekniğine karar verilir. Silikonlar kendi içlerinde boyut ve biçimlerine göre farklılıklar gösterir. Örneğin damla veya yuvarlak şekilli, pürtüklü (textured) veya düz (smooth) yüzeyli olabilir. Farklı hacimlerde ve farklı profil yüksekliklerinde de olabilirler. Hangi kişiye hangi implantın kullanılacağına karar vermek için ameliyat öncesi detaylı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında kişinin tüm vücut ölçüleri bir bütün olarak değerlendirilir. Omuz genişliği, kalça genişliği gibi birçok faktör implant seçiminde belirleyici faktörler olacaktır.

SİLİKON İMPLANT, MEME PROTEZİ NEREYE YERLEŞTİRİLİR?

Silikon implant, göğüse 3 farklı bölgeden yerleştirilebilir. Meme altı kıvrımı, meme başı halkası veya kol altından yerleştirilebilir. Burada hasta ve hekim ameliyat öncesi en uygun bölgenin hangisi olacağına karşılıklı konuşarak karar verecektir.
Silikonun yerleştirildiği bölge açısından ise meme dokusunun altı, kas dokusunun altı ve ikili plan (dual plan) olmak üzere 3’e ayrılabilir. Meme protezinin hangi plana yerleştirileceği kişinin mevcut göğüs yapısına, meme cildinin özelliklerine, memedeki sarkıklık derecesine göre değerlendirilerek uygulanır.

GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI VE SONRASI

Ameliyat, ameliyathane koşullarında, çoğu zaman genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1 saat kadar sürer. Operasyon bitiminde size sporcu sütyeni giydirilmiş olarak odanıza dönersiniz. Kişi ameliyat sonrasında 5-6 saat dinlendirilip taburcu edilebilir. Operasyon sonrası 2-3 gün minimal ağrılar olacaktır. Fakat bu ağrılar hafif ağrı kesicilerle kontrol altına alındığında normal hayatınıza dönmenize engel kalmayacaktır.

 

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.