Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Meme Dikleştirme

 

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME (Mastopeksi)

Göğüslerde hamilelik, emzirme, zamanla meme dokularında ve ciltte gevşeme, tutucu bağlardaki zayıflık gibi nedenlerle sarkmalar meydana gelebilir. Bu sarkmaları farklı yöntemler ile düzeltmek mümkündür.

SİLİKON İLE GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Sarkıklığın çok ileri olmadığı durumlarda, meme derisinin yapısına da bağlı olarak silikon ile meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Bu operasyonlar özellikle hamilelik ve emzirme sonrası göğüslerde hacmini kaybetme ve hafif sarkma durumlarında tercih edilebilecek bir yöntemdir. Ameliyat ve iyileşme süresi diğer meme büyütme operasyonları ile aynıdır.

AMELİYAT İLE GÖĞÜS DİKLEŞTİRME

Memeye yeniden diklik ve şekil verilen ameliyat yöntemidir. Daha ileri sarkıklık durumlarında meme başının çeşitli ameliyat teknikleri ile daha yukarıya taşınması ve gevşek olan meme cildinin kesilerek şekillendirilmesi ameliyatıdır. Bu ameliyat tekniği memede silikon operasyonuna göre daha fazla kesinin yapıldığı bir yöntemdir ve bu sayede meme başını istenilen pozisyona taşımak, gevşemiş yapıların toparlanması gibi işlemler mümkündür.
Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. İyileşme süreci çok ağrılı geçen bir operasyon değildir. Kişi 2-3 gün içinde normal yaşantısına dönebilir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.