Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Popo Estetiği

 

İdeal popo şekline kavuşmak günümüzde artık hayal değildir. Çeşitli yöntemlerle güzel bir popoya sahip olabilirsiniz. Bu yöntemler; popo protezi (silicon implant), yağ enjeksiyonu, liposuction ile şekillendirme ve popo kaldırmadır.

POPO PROTEZİ (Butt Implant – Buttock Augmentation)

Poponun görüntüsünün küçük olduğu durumlarda uygulanır. İki popo arasındaki kıvrımdan yaklaşık 3 cm’lik gizlenebilir bir kesiyle girilerek kas dokularının arasına, planlanan bölgeye yerleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1-1,5 saat civarındadır. Ameliyat sonrası sırt üstü yatabilirsiniz ancak 2 ya da 3 gün oturma sonrasında ağrı hissedebilirsiniz. Bu dönemde yürümek oturmaya göre daha kolay gelecektir.

POPO PROTEZİ SONRASI DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

İlk günlerde oturup kalkma sırasında acele ve hızlı hareket etmeyin. Gerekirse birinden yardım isteyin.
Dikişler kendiliğinden eriyen yapıdadır. 10 gün civarında iyileşmiş olur. İzler zaman içerisinde popo arasına gizlenecek ve belirsiz bir hal alacaktır. Ameliyattan sonraki hayatınızda kalçadan yapılacak tüm enjeksiyonlarda sağlık personeli bununla ilgili uyarılmalıdır.

POPO PROTEZİ TİPLERİ NELERDİR?

Popo protezleri farklı tiplerdedir. Anatomik ve yuvarlak olarak ayrılırlar. Farklı vücut tipleri için farklı hacimlerde (cc) protezler mevcuttur. Aralıkları 150- 480 cc civarındadır.
Ameliyat öncesi detaylı bir muayene sonrası kullanılacak protez belirlenir. Cerrahi yöntemle hastane koşullarında uygulanır.
Gerekirse aynı seansa popoya yağ enjeksiyonu da ilave edilir.

POPOYA YAĞ ENJEKSİYONU

Özellikle basen bel ve karın bölgelerindeki fazla yağ dokusunun liposuction ile alınıp ihtiyaç duyulan popo bölgesine enjekte edilmesidir. Bu fazla yağ dokusu popo bölgesinde mevcutsa ve asimetrik görüntüler oluşturuyorsa popoya yapılan liposuction ile sonrasında yine yağ enjeksiyonu yöntemiyle bölgenin düzeltilmesinin sağlanmasıdır.

Uygulanan yağ enjeksiyonunun bir kısmının 6 ay-1 yıl içerisindeki periyotta erimesiyle 2. seans uygulaması ihtiyaç duyulabilir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.