Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

SCARLET S

Hücrelerimizde Tembelliğe Son: SCARLET S ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Dönemi Başlıyor

İlerleyen teknoloji günümüzde kendisini estetik cerrahi alanında da göstermeye başladı. Artık yanaklar sarkmadan, çizgiler derinleşmeden alabileceğimiz koruyucu önlemler sayesinde daha az zahmetli ve acısız yöntemler ile genç kalmamız mümkün. Nasıl mı? Bu yöntemi şuna benzetebiliriz: Yaş ile beraber ciltteki kolajen lifleri birbirinden uzaklaşmaya başlar, bir nevi araları açılır. J. Fraksiyonel Radyofrekans sistemi ile araları açılan kolajenler tekrar bir araya gelir. Altın iğneler özel bir başlık yardımı ile acısız bir şekilde dermis ve epidermis tabakalarına ulaşır. Fraksiyonel mikroiğnecikler 0,1 mm’lik aralıklar ile cilt yapısına uygun olarak kontrollü bir şekilde 3,5 mm ye kadar ulaşır.  Her farklı cilt yapısına göre ve cildimizin farklı bölgelerindeki değişen cilt kalınlığına göre adapte olma özelliği sayesinde 0.1 mm ile mükemmelliği yakalamak mümkün olur.

Scarlet S Nasıl Uygulanır?

İşlem son derece kolay uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası eski yöntemlerin iğne izleri kalmaz, morarma veya kanama olmaz. Cildinizde 1-2 saat süren hafif bir pembelik ile normal günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. 1’er ay arayla 3 seans uygulanır.  Herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulama yaz ya da kış yapılabiliyor.

Scarlet S Hangi Durumlarda Uygulanır?

  • Ameliyatsız yüz germe
  • Cilt sıkılaştırma
  • Yüz kontürünün belirginleştirilmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Akne izlerinin tedavisi
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Sivilce tedavisi

Hangi Uygulamalar İle Kombine Edilebilir?

Scarlet S uygulaması vitamin, kök hücre ve PRP tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.

Özetle, eskilerde yüzdeki yaşlanmanın tek tedavisi olarak yüz germe ameliyatları ön planda idi. Ancak dünyadaki ve ülkemizdeki gelişen uygulamalar sayesinde çizgiler henüz oturmadan cildimizin kendi içten gelen potansiyelini canlı tutup doğal bir şekilde gençleşmeyi hedefliyoruz.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.